Vítejte na stránkách obce Obec Kněžnice, chcete si nastavit zobrazení:

Informace o provozu MŠ

  • Jan Mácha
  • 42

Aktuální informace k vývoji uzavření MŠ.

Vážení rodiče,

chtěla bych Vás informovat o dalším vývoji provozu v naší MŠ. Naši dva zaměstnanci jsou pozitivní a tři negativní. Karanténa trvá do pátku 6.11.2020. Ale nastal tu problém, že nemá kdo uklízet a tak zajistit čisté prostředí školky.

V pondělí půjdeme s p. učitelkou a p. kuchařkou připravit školku – převlíknout postýlky, vše umýt a vydesinfikovat. První zaměstnanec na tom není moc dobře a nevypadá, že by tak brzy nastoupil do práce. Druhý zaměstnanec má sdělit v úterý 10.11. svému lékaři, jak se cítí a jestli bude mít 3 dny svůj zdravotní stav bez obtíží, mohl by nastoupit již do práce. Tím pádem bychom mohli školku otevřít ve středu 11.11. Jestliže nebude v pořádku, musíme i nadále mít školku zavřenou z důvodu chybějícího personálu, protože by nebyl zajištěn ve školce úklid, což v dnešní době si vůbec nemůžeme dovolit.

Uvažovala jsem, že bych sehnala zástup za školnici, jestli by vůbec někdo měl zájem. Ale po zvážení, jsem usoudila, že by nebylo vůbec vhodné a bezpečné z hlediska opětovné možné nákazy pro děti přivádět někoho cizího do prostředí MŠ.

Zatím tedy platí, že do úterý 10.11. je školka zavřena. V ten den budete všichni informováni, zda se ve středu 11.11. školka otevře nebo ne.

Stále platí, že rodiče, kteří čerpají OČR, mohou jej čerpat i nadále, než se školka otevře. ( informace z krajské hygieny ) Kdo by ještě potřeboval zažádat o OČR, informace a formulář najdete na ePortálu ČSSZ ( MŠ nevystavuje žádné potvrzení, stačí Čestné prohlášení rodičů, že je MŠ uzavřena ).

Moc Vám děkuji za pochopení v naší nelehké situaci.

Irena Greško Ředitelka MŠ

P.S. Rodiče předškoláků si mohou najít na www.stránkách MŠ v sekci Předškoláci „Desatero pro rodiče“ – co by mělo dítě zvládnout před nástupem do ZŠ ( podle toho můžete s dětmi procvičovat některý z bodů )